Artesis MCM (Motor Condition Monitoring), 3 fazlı elektrik motoru ve motor ile sürülen fan, pompa, komprasör, konveyörgibi ekipmanları izleyen, mevcut ve gelişen elektriksel ve mekanik arızaları aylar öncesinden tespit edebilen bir arıza erken uyarı sistemidir.

Cihaz, izlemeye başladığı ekipmanı süren elektrik motorunun akım ve gerilim bilgilerini ölçerek, akıllı model bazlı yaklaşımıyla anormallikleri fark eder ve kullanıcıya bildirir. MCM, genellikle motor kontrol panosuna yerleştirilir ve kalıcı olarak monte edilir.

Senkron veya asenkron, sabit veya ayarlanabilir hızlı, 3-fazlı elektrik motorlarda kullanılabilir.

MCM kesitirimci bakım

 

MCM cihazı ayrıca otomasyon sistemine entegre olabilir ve mevcut scada sisteminden elektrik motorları online olarak takip edilebilir.

MCM kestirimci bakım alanında hem mekanik hemde elektriksel arızaları tespit edebilen ilk ve tek teknolojidir. Aynı zamanda akım ve gerilimin RMS değeri, güç faktörü, harmonik distorsiyon (bozunum)gibi elektriksel parametreleride hesaplar.

MCM herhangi bir sensör, ekipman vs. ihtiyaç duymaz. Elektrik motorundan aldığı akım ve gerilim bilgisi ile sistemi izlemeye alır…

 • MCM Line, 3 fazlı ve şebekeden beslenen (Δ-Y, Soft Starter, DOL), senkron ve asenkron motorlarla sürülen ekipmanlarda uygulanabilir.

 • MCM Inverter, 3 fazlı vefrekans çeviricili (inverter, motor sürücü) üzerinden beslenen senkron ve asenkron motorlarda kullanılır.
 • Firma Adı:
  :
  Yetkili Adı Soyadı:
  :
  Ünvanı
  :
  Telefon
  :
  E-posta
  :
  Şehir
  :
  Adres :
  Talep Ettiğiniz Ürün :  MCM (Motorlar İçin) PCM (Jenaratörler İçin) AMT (Bakım Çantası)
  Motora Yol Verme Yöntemi :  Sürücü Direkt / Soft Starter / Y-Ü
  Motor Nominal Akımı (In) :
  Motor Nominal Gerilimi (Vn) :
  Açıklama :