Termal Enerji;

-273 0C ve üzerindeki tüm nesneler termal enerji yayarlar. Bu termal enerji kızılötesi ışınım yapar, X ve Gama ışınları arasındaki bölgededir. İnsan biyolojisi ve fizyolojisi bu aralıktaki ışınımları görmee yeterli değildir.

Termal Kamera ise insan gözünün algılayamadığı ışınları ( kızılötesi) algılayıp analiz eder ve ışının belirli spektrumunda ki seviyelerine göre renklerle görüntüyü oluşturur.

Termal Kamera

Termal Kameralar 3 ana yapıdan oluşur

  • Optik Mekanik Birimi
  • Dedektör, Soğutucu Birimi
  • Elektronik Sinyal İşleme Birimi

Termal kamera uygulamaları savunma sanayinden bina teknolojilerine, elektrik sektöründen makine sektörüne kadar bir çok alanda sıkça kullanılmaktadır. Shunt Technologies olarak elektriksel sistemlerinizin termal görüntülenmesi konusunda en iyi hizmeti sizlere sunmaya hazırız.

Termal Görüntülemenin en büyük avantajlarından biri sisteme herhangi bir müdahalede bulunmadan kontrol yapılabilmesidir. Elektriksel alanında termal görüntülemenin temeli; elektrik akımının geçtiği iletkenlerde her zaman bir direnç değeri vardır. Bu dirençte iletkenlerde ısı oluşmasına neden olur ve termal enerji ışınımı meydana gelir. Böylece dengesiz yüklenmiş iletkenler rahatlıkla gözlenebilir. Ayrıca iletkenlerin bağlandığı kontak noktalarının temassızlığıda rahatça anlaşılabilmektedir. Bara vidaları, komtak noktaları, termik şalterlerin bağlantı noktalarında oluşabilecek korozyon belirgin şekilde ısınmalara neden olacağından termal kamera ile yapılacak olan kontroller sonrası bakım planlaması yaparak oluşabilecek arızları engelleme şansınız olacaktır.

Bu tür arızaları sık yaşıyor ve uzman desteğine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Firma Adı
:
Yetkili Adı Soyadı
:
Ünvanı
:
Telefon
:
E-posta
:
Şehir
:
Adres :
Ölçüm Yapılacak Nokta Sayısı :
Açıklama :